Champions League Futboll Sport

CHAMPIONS/ Publikohen datat dhe oraret e takimeve. Barcelona e nis me Dortmund, Liverpool përballet me… (FOTO)

Pak çaste më parë u hodh shorti i grupeve të Champions League.

E pas shortit, janë zbardhur edhe takimet e oraret që do të luhen ndeshjen, në të gjashtë javët.

Barcelona do të përballet me Dortmundin në transfertë në javën e parë ndërsa Liverpuli fituesja e sezonit të shkuar të Champions League ndeshet me Napolin në një transfertë aspak të lehtë.

Nga ana tjetër Juventusi e nis në transfertën e Madridit përballë Atletikos, më 18 shtator, ndërsa e mbyll po në transfertë ndaj Leverkusenit, më 11 dhjetor. Më poshtë, oraret e plota për të gjitha takimet e grupeve.

JAVA 1 – E martë, 17 shtator

Image

 

JAVA 1 – E mërkurë, 18 shtator

Image

 

JAVA 2 – E martë, 1 tetor

Image

JAVA 2 – E mërkurë, 2 tetor

Image

 

JAVA 3 – E martë, 22 tetor

Image

JAVA 3 – E mërkurë, 23 tetor

Image

 

JAVA 4 – E martë, 5 nëntor

Image

JAVA 4 – E mërkurë, 6 nëntor

Image

 

JAVA 5 – E martë, 26 nëntor

Image

JAVA 5 – E mërkurë, 27 nëntor

Image

JAVA 6 – E martë, 10 dhjetor

Image

 

JAVA 6 – E mërkurë, 11 dhjetor

Image

Related posts

PAS FITORES SË SUPERKUPËS/ Ronaldo: Është i pari nga katër objektivat, por jo më kryesori

Delo.autor

Chelsea i lënë kreun Liverpoolit/ Blutë “ngecin” ndaj West Ham në “barazim të bardhë”

Isa.Autor

REAL MADRID UDHËTON NË KANADA/ Zidane do të nisë përgatitjet për sezonin e ri, ja ylli që mungon

Delo.autor

Leave a Comment