Champions League Futboll Sport

CR7 NUK FITON ASNJË ÇMIM/ Shihni si reagon kur Messi shpallet sulmuesi më i mirë (FOTO)

Ditën e sotme u dhanë  çmimet për lojtarët e vitit nga UEFA.

Lionel Messi arriti që të fitonte çmimin e sulmuesit më të mirë të vitit duke mposhtur në këtë garë Cristiano Ronaldon.

Ky i fundit nuk arriti që të fitonte asnjë çmimi nga dy që ishte nominuar.

Gjatë dhënies së çmimit për sulmuesin më të mirë të cilin e fitoji Messi, Ronaldo u pa të bënte një gjest, me të cilin vërtetonte se nuk i kishte pëlqyer aspak kjo zgjedhje nga UEFA.

Image

 

Related posts

INDY 500/ Alonso rinis bashkëpunimin me McLaren dhe i rikthehet garave

Delo.autor

Tousart pëlqehet nga Interi, Lyoni e vlerëson 30 milionë euro

Sadik.Autor

SUPERKUPA E ITALISË/ Mesfushori Lulic ndëshkon Juventus me një goditje “fluturimthi”, ja goli (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment