Champions League Futboll Sport

HIDHET SHORTI NË CHAMPIONS/ Kompletohen tetë grupet, shikoni si janë ndarë (VIDEO)

Hidhet ditën e sotme, me fillim nga ora 18:00, shorti i ndarjes së grupeve në Champions League.

Katër vazo me nga 8 skuadra, do të ndahen më pas në 8 grupe me nga 4 skuadra secila. Edhe këtë vit, do të jetë në fuqi ligji se në çdo grup nuk do të ketë skuadra nga i njëjti vend dhe e njëjta gjë vlen edhe për ruset dhe ukrainaset që kanë kërkuar të ndahen prej problemeve diplomatike.

Të katërta vazot përmbajnë ekipe me peshë dhe mjaft të forta në Europë, dhe nuk përjashtohen grupet e “ferrit”.

 

LIVE SHORTI

GRUPI A

1- PSG

2- Real Madrid

3- Klub Bryzh

4- Gallatasarai

 

GRUPI B

1- Bajern Mynih

2- Totenhem

3- Olimpiakos

4- Crvena Zvezda

 

GRUPI C

1- Mançester Siti

2- Shaktar Donjetsk

3- Dinamo Zagreb

4- Atalanta

 

GRUPI D

1- Juventus

2- Atletiko Madrid

3- Bajer Leverkusen

4- Lokomotiva e Moskës

bandicam 2019-08-29 18-59-12-232

GRUPI E

1- Liverpul

2- Napoli

3- Salzburg

4-

 

GRUPI F

1- Barcelona

2- Borusia Dortmund

3- Inter

4- Slavia Praga

 

GRUPI G

1- Zenit

2- Benfika

3- Olimpik Lion

4- Lajpcig

 

GRUPI H

1- Çelsi

2- Ajaks

3- Valencia

4- Lile

bandicam 2019-08-29 18-59-31-121

VAZOT

15670898785565

PANORAMASPORT.AL

Related posts

TALLET ME JUVENTUSIN PAS ELIMINIMIT/ Van Persie: Ne do kishim fituar 11-2 për shkak se…

Delo.autor

Klube angleze në “sulm” për mesfushorin të Interit, zikaltërit kërkojnë plot 40 milionë euro

Sadik.Autor

PARTIZANI – KUKËSI/ Llogaritë janë më se të pranishme në të dyja kampet

Isa.Autor

Leave a Comment