Futboll Seria A Sport

DALIN PAMJET/ Luks dhe komoditet, hapet plotësisht hoteli i Juventusit

Ashtu siç ishte lajmëruar më herët, mbrëmjen e djeshme u bë edhe hapja e plotë për publikun, e hotelit “J-Hotel”, që është në pronësi të kampionëve në fuqi të Italisë, Juventusit.

I ndërtuar në hapësirën pranë kompleksit stërvitor dhe stadiumit “Allianz Stadium” të Torinos, hoteli ka zënë një hapësirë prej 11.200 metrash katrorë dhe ka 4 yje.

Nuk mungon luksi në 138 dhomat e hotelit, ashtu si edhe në sallat e konferencave dhe SPA-të, ndërsa në brendësi është edhe një hotel me kapacitet prej 200 personash.

Klubi i Juventusit ka 40% të pronësisë së “J Hotel”, ku strehohen futbollistët bardhezinj që nuk kanë gjetur akoma rezidencën e tyre si Rabiot, Ramsey dhe vetë Maurizio Sarri, por edhe e gjithë skuadra, në rastet e grumbullimeve para ndeshjes.

Related posts

“NËSE I DUHET TË…”/Sarri i jep këshillën e parë Higuainit: Ja çfarë duhet të bëjë në Premier

Delo.autor

Rikthehet Neymar, gati për finalen e Kupës së Francës

Sadik.Autor

E PAPRITUR/ Mbrojtësi tërhiqet nga Spanja: Ishte etapë e bukur, e kisha vendosur…

Isa.Autor

Leave a Comment