Futboll Sport

DESCHAMPS PUBLIKON LISTËS E FRANCËS/ Ja lojtarët që do mungojnë ndaj Shqipërisë

Didier Deschamps, trajneri i Francës, ka dalë në një konferencë për shtyp para mediave në të cilën ka bërë zyrtare listën e futbollistëve, që do të luajnë dy ndeshjet me Shqipërinë dhe Andorrën, për eliminatoret e “Euro 2020”.

Në këtë listë vihen re disa mungesa, ku në sy bie ajo e Mbapesë dhe Kantesë për shkak dëmtimesh. Por një kombëtare si Franca i zëvendëson sërish me emra të “rëndë”.

Jashtë liste kanë mbetur edhe Lakazetë, Umtiti, Mandada

EDIuzo6WsAA30H3.

Nga ana tjetër Deshamp ka zgjedhur Laport, N’Zonzi, Toliso, Fekir apo edhe Koman.

Related posts

PAS FITORES NDAJ TOTTENHAM/ Legjenda e “topçinjëve”, Emery: Granit Xhaka më shqetëson seriozisht…

Isa.Autor

EVITOHEN ANKANDET/ “Pakti” Inter-Napoli për Kumbullën dhe Rrahmanin, klubet vendosin të ndajnë talentet

Delo.autor

Formula 1/ Ferrari gjen pasuesin e Kimi Raikkonen për sezonin e ri

Sadik.Autor

Leave a Comment