Futboll La Liga Sport

DHUROI SPEKTAKËL ME KLUBIN E RI NË SPANJË/ Barcelona do ta kishte zili golin e ish-sulmuesit të Realit (VIDEO)

Ish-sulmuesi i Real Madridit, Martin Odegaard është duke dhuruar spektakël me klubin e ri në Spanjë.

Real Sociedadi fitoi 0-1 në fushën e Mallorcas me gol të Martin Odegaard, talentin norvegjez të blerë nga Real Madridit, por që për të tretin sezon është huazuar nga klubi “merengues” (fillimisht në Holandë te Heerenveen dhe Vitesse).

20-vjeçari ishte protagonist absolut i këtij finalizimi të mrekullueshën nëpërmjet një kundërsulmi vrastar të skuadrës baske. Vetëm 14 sekonda iu deshën futbollistëve miq, me topin që u nis me shpejtësi nga portieri dhe përfundoi në rrjetë pas lëvizjes mbresëlënëse të Odegaard.

Related posts

E ÇUDITSHME/ Rastësia e Bledar Kolës, Laçi e kthen në Shqipëri si rival pas 20 vitesh

Delo.autor

NUK I OFROJNË KONTRATË TË RE/ Ramsey mendon largimin nga Arsenali

Isa.Autor

E PAZAKONTË/ Godet kundërshtarin qëllimisht nga prapa, arbitri anglez befason me veprimin e tij (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment