Futboll Seria A Sport

E ARDHMJA E SUSOS NË UDHËKRYQ/ Dy klube franceze kërkojnë yllin e Milan, ja emrat

E ardhmja e Susos është në një udhëkryq. Spanjolli është duke impresionuar Xhampaolon në këtë fazë të parë përgatitore, në rolin e trekuartistit, por klubi nuk është gati të rinovojë me lojtarin, duke parë kërkesat që ka.

Siç raporton “Calciomercato.com”, përveç Romës tashmë janë dy ekipe franceze që e kërkojnë Suson. Bëhet fjalë për Lionin dhe Monakon.

Milani është kategorik dhe nuk e jep lojtarin pa 30 milionë euro. Nga ana tjetër të dyja klubet franceze janë gati të ofrojnë një pagë më të lartë se kuqezinjtë për lojtarin, i cili momentalisht është duke përfituar 3 milionë euro neto në sezon.

Javët në vazhdim do të jenë vendimtare dhe pritet me interes çfarë do të ndodhë me spanjollin, i cili pëlqehet shumë nga Xhampaolo.

Related posts

ZYRTARE/ Danilo ALVESH tek FLAMURTARI? Braziliani thotë fjalën e fundit

Isa.Autor

Lika tregon sekretin me Abazajn dhe habit me deklaratën për Partizanin

Sadik.Autor

ARSENAL-MANCHESTER CITY/ I mjafton 2 minuta lojë, De Bruyne zhbllokon sfidën (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment