Futboll Sport

E BUJSHME/ Agjenti i Luka Modric sqaron të ardhmen e “Topit të Artë”

Luka Modric do të qëndrojë te Reali i Madridit edhe gjatë këtij sezoni.

Edhe pse u përfol për një krisje të mesfushorit kroat me trajnerin Zidane dhe për një transferim të mundshëm të tij te Paris Saint Germain ose tek Milani, asgjë nuk është e vërtetë të paktën duke iu referuar gazetës spanjolle “AS” që ka intervistuar agjentin e fituesit të “Topit të Artë” për vitin 2018.

Në media vetëm një ditë më parë u hap lajmi se Reali i kishte bërë një ofertë prej 120 milionë eurosh plus Modric për kartonin e Neymar, por agjenti i kroatit ka mohuar këto lajme duke theksuar se klienti i tij nuk do të përfshihet në asnjë shkëmbim.

Mungesa e Modric në miqësoren ndaj Salzburgut kishte të bënte vetëm me faktin që mesfushori kishte pësuar një tërheqje muskulare.

Related posts

Wellens fiton etapën e parë në Siçili, garë zhgënjyese për Eugert Zhupën

Sadik.Autor

EDHE MESSI DO TA KETË ZILI/ Sulmuesi triblon 6 lojtarë dhe shënon një GOL TË RRALLË (VIDEO)

Isa.Autor

LIGUE 1/ Nuk gjen vend për parking, trajneri ikën nga festa e ekipit…

Sadik.Autor

Leave a Comment