Futboll Seria A Sport

E BUJSHME NË MERKATO/ Milan pranë akordit për transferimin e Kessie te klubi francez…

Monaco prej kohësh është në kërkim të një mesfushori dhe kanë hedhur sytë nga lojtari i Milanit, Franck Kessie.

Sipas asaj që shkruan “RMC Sport”, negociatat mes drejtuesve të Milanit dhe atyre të Monacos janë në rrugën e duhur dhe shumë shpejt pritet të arrihet një marrëveshje.

22-vjeçari pëlqehet shumë nga francezët, të cilët po punojnë për ta marrë atë në skuadrën e tyre.

Kessie shihet si një përforcim i mirë për skuadrën e drejtuar nga Leonardo Jardim, të cilët nuk po kalojnë aspak një formë të mirë, pasi në 3 ndeshjet e para në Ligë 1, kanë arritur të marrin vetëm 1 pikë.

Gjithsesi, në rast se nuk arrihet një marrëveshje për lojtarin e Milanit, te Monaco e kanë gati objektivin tjetër, pasi thuhet se drejtuesit e bardhekuqve kanë nisur kontaktet me Bakajoko, për një rikthim të mundshëm të tij në “Stade Luis”.

Related posts

LIVE/ Premier League: Mbyllet ndeshja Newcastle-Liverpool. Rezultati 0-0

Delo.autor

ÇËSHTJA “DUKA”/ Pesë vendime gjykate kundër shkeljeve në garën e FSHF, pranohet sekuestro e Prokurorisë

Delo.autor

Marcos Rojo gjen mënyrën më të mirë për të harruar Botërorin (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment