Futboll Seria A Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Milan arrin marrëveshjen me talentin 17-vjeçar…

Milani ka kryer një transferim tjetër ditën e sotme, teksa ka arritur marrëveshjen me lojtarin e Lionit.

Bëhet fjalë për Riad Tahar, i cili luan për 19-vjeçarët e Lionit në Francë.

Lojtari do të aktivizohet te Milan Primavera dhe do të marrë vendin e Tiago Dyalo në qendër të mbrojtjes, pasi ky i fundit kaloi tek Lila, për shumën e 5 milionë eurove.

17-vjeçari kaloi tek Milani si një transferim i lirë, pasi nuk kishte rinovuar kontratën me klubin francez.

Pas përfundimit të vizitave mjekësore dhe nënshkrimit të kontratës, Tahar do të bashkohet me të rinjtë e Milanit, me të cilët do të ketë objektiv ngjitjen në Serie A, për këtë moshë, pasi sezonin e kaluar, për shkak të paraqitjeve të dobëta, ranë një kategori më poshtë.

Related posts

Tottenahmi shfaq interes për Andre Gomesin e Barcelonës

Sadik.Autor

NDESHJA GJYSMËFINALE NATIONS LEAGUE/ Trajneri i Zvicrës “kërcënon”: Ne nuk kemi ardhur këtu thjesht për të…

Delo.autor

LEGJENDA E MANCHESTER UNITEDIT/ Paul Scholes kritikon: Mourino ka pasiguri në këtë profesion, mund të…

Delo.autor

Leave a Comment