Futboll La Liga Sport

LA LIGA/ Messi jep “VERDIKTIN”: Ky futbollist nuk ka vend në ekipin tonë… (FOTO)

Sipas “Don Balon” Lionel Mesi ka dhënë aprovimin e tij se mesfushori portugez Andre Gomesh nuk ka vend në skuadër. Barcelona e mori lojtarin pas paraqitjeve të mira që ai bëri me Portugalinë në “Euro 2016”. Minutat nuk kanë qenë t shumta për portugezin pasi nuk ka arritur të fitojë konkurrencën me shokun e skuadrës, Ivan Rakitiç.

15012_636586243162235855

Tani edhe trajneri Erndeto Valverde dhe drejtuesit e klubit po mendojnë që ta nxjerri në shitje portugezin. Për blerjen e tij u harxhuan plot 35 milionë euro dhe tani do të jetë vërtet e vështirë për ta shitur me atë çmim.

Related posts

Neymar: Ka raste që e teproj

Sadik.Autor

Ylli i Kroacisë provokon Rusinë dhe Putin, rrezikon skualifikimin (VIDEO)

Isa.Autor

Hazard apo Neymar? Ja kë duan tifozët e Realit për të qenë trashëgimtari i Ronaldos

Isa.Autor

Leave a Comment