Ekskluzive Futboll Sport

FAMILJA E LUIS ENRIQUE NË ZI/ Nga Neymar tek Ronaldo, ja reagimet e yjeve të futbollit (FOTO)

Familja e Luis Enriques është në zi. Ish-trajneri i Barcelonës dhe Spanjës ka bërë publik lajmin tr.agjik për ndarjen nga jeta të vajzës së tij 9-vjeçare Ksana. Zbulohet kështu edhe shkaku se përse Luis Enrique dha dorëheqjen nga stoli i Spanjës pak kohë më parë

Trajneri u largua nga kombëtarja para disa muajsh, për probleme familjare, teksa vajza e tij po lu.ftonte me një sëmundje të rëndë (osteosarkoma – tumor në kockë).

“Vajza jonë ka ndërruar jetë këtë pasdite, në moshën 9-vjeçare, pas 5 muajsh luftë intensive kundër osteosarkomës. Duam të falenderojmë të gjithë mesazhet që kemi marrë këto muaj dhe i vlerësojmë.

Duam të falenderojmë stafin e spitalit “San Joan de Deu and Sant Pau”, për dedikimin e tyre. Do na mungosh shumë, por ne do të kujtojmë çdo ditë të jetës sonë dhe shpresojmë që në të ardhmen të takohemi sërish. Do jesh ylli që drejton familjen tonë. Pusho e qetë Ksanita”, shkruhej në njoftimin e trajnerit spanjoll.

Ja reagimet nga disa prej yjeve më të mëdhenj të futbollit në rrjetin social “Instagram”:

 

Related posts

“KOHA E FJALËVE MBAROI”/ Icardi KTHEHET në çështje, Interi nuk PRET më

bora.autor

FSHF reagon për dënimin e Skënderbeut dhe pret apelimin

Sadik.Autor

Griezman në Angli, aty ku nuk e priste askush

Sadik.Autor

Leave a Comment