Futboll Premier League Sport

ZYRTARE/ Mbrotësi i Tottenham i surprizon të gjithë, lë Europën dhe transferohet të luajë në…

Mbrojtësi i Totenhemit, Tobi Alderuajerd i ka surprizuar të gjithë me skuadrën e re duke u transferuar të luajë në Katar tek Al Duhail.

32-vjeçari edhe pse një mbrojtës me eksperiencë të gjatë në futboll, ka shkuar drejt në aventurë të re ku normalisht dhe kushtet ekonomike janë më të larta. Alderuajerd ishte pjesë e Totenhemit që prej vitit 2015 kur u transferua nga spanjollët e Atletiko Madridit.

Qendërmbrojtësi aktivizohet gjithashtu dhe me kombëtaren belge si titullar i rregullt duke qenë një ndër shtyllat e fazës defensive. Nuk dihen ende detajet e operacionit, teksa lajmin e bëri të ditur vetë skuadra nga Katari.

Related posts

Habit Bledi Shkëmbi/ Teuta pranë akordit me ish-sulmuesin e Torinos

Isa.Autor

HUMBI VENDIN E TIJ NË KOMBËTAREN GJERMANE/ Ja gjesti që pritet të shkaktojë sërish konflikte Ozil

Delo.autor

FORMULA 1/ Piloti Leclerc: Nuk duelojmë dot me Mercedes dhe Red Bull, por me ata

Delo.autor

Leave a Comment