Futboll La Liga Sport

GJATË DEBUTIMIT ME BARCELONËN/ Victor Valdes tregon: Askush nuk i blinte këpucë të reja, kështu që…

Victor Valdes thekson se nuk është i befasuar nga paraqitja e Ansu Fati gjatë debutimit të tij me ekipin e parë të Barcelonës.

Valdes, i cili ka trajnuar Fatin në ekipin e të rinjve, ka treguar një anekdotë interesante për të.

“I thash të më sillte këpucët sepse ishin një makth i vërtetë, ato po i vrisnin këmbët,” shprehet Valdes.

“Askush nuk i bleu këpucë të reja, kështu që e bëra unë. Ne shkuam bashkë dhe i blemë. Ai është një lojtar i fortë, i shpejtë dhe me besim në vete.

Jam shumë i lumtur për të, ai më mori në telefon sot në mëngjes, diçka që më kënaqi jashtë mase.”

Related posts

NATIONS LEAGUE/ Pas 3 minutash lojë, Guindogan ZHBLLOKON sfidën ndaj Zvicrës (VIDEO)

Delo.autor

TRE FITOREVE RADHAZI/ Solskjaer: Më pëlqen të punojë me lojtarë të mirë, ata janë…

Delo.autor

SHTANGEN KAMPIONËT E ITALISË/ Caprari mposht portierin Buffon me një super gol, ja “MAGJIA”(VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment