Europa League Futboll Sport

HIDHET SHORTI EUROPA LEAGUE/ “Djajtë e Kuq” dhe Arsenal presin kundërshtarët

Sot në orën 13:00 në Monaco do të hidhet shorti për fazën e grupeve të sezonit të ri në Europa League.

Manchester Unitedi dhe Arsenali janë dy ndër 48 klubet që presin ta zbulojnë fatin e tyre për këtë fazë në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm të Europës .

48 pjesëmarrësit janë të ndarë në katër vazo, bazuar në koeficientët e klubeve. Secili nga 12 grupet do të ketë nga një skuadër prej secilës vazo. Dy klubet e para nga secili grup do të kalojnë në fazën e 32 më të mirëve, ku do t’u bashkohen edhe klubet e treta që kualifikohen nga grupet e Ligës së Kampionëve.

Gjatë ndarjes së shortit do të jepet edhe çmimi për lojtarin më të mirë të sezonit të kaluar në Europa League.

Vazot:

Image

Related posts

Kastrati dhe Uzuni festojnë golin me shqiponjë në Kroaci (FOTO)

Isa.Autor

Bonucci ‘ngre në qiell’ Gattuson

Q.Autor

TRAGJEDIA NË BRAZIL/ Vdiqën 10 persona nga zjarri, reagon Vinicius për ish-klubin: Jam duke…

Delo.autor

Leave a Comment