Futboll Sport

KUR NE NUK FITOJMË, BOTA SHEMBET/ Marcelo: Skuadrat italiane më kanë ndjekur, por e vërteta është se unë dua…

Futbollisti i Real Madrid, Marcelo dha një intervistë për “La Gazzetta dello Sport”, ku foli dhe për interesimin e Juventusit në të kaluarën.

“Unë kamë qenë i lidhur më Real Madridin dhe me qytetin e Madridit. Mua shpesh më ndiqnin klubet italiane.

Por e vërteta është se unë dua Realin, është shtëpia ime dhe klubi më i mirë në botë.

Sezoni i ri me “Los Blancos- “Presioni ndaj skuadrës madrilene nuk është i krahasueshëm me asgjë në botën e sportit. Kur ne nuk fitojmë, duket se bota shembet. Ky klub ka dhënë më shumë se sa ka marrë nga futbolli. Tani në ekip kemi një përzierje mes të rinjve dhe lojtarëve me provojë, dhe ne do të bëjmë mirë përsëri.

Related posts

Nga Messi te Kessie, këta janë lojtarët që luajnë më shumë

Q.Autor

“Dybala, Atletico ofron €120 mln për Juventus”

Sadik.Autor

SKANDAL NË KAMPIONATIN ARGJENTINAS/ Grushta dhe shkelma, ndeshja e futbollit kthehet në arenë boksi (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment