Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

PO SHKËLQEN NË ITALI/ Myrto Uzuni gjen rrugën e rrjetës edhe me Ferencvaros (VIDEO)

Vazhdon forma e mirë e sulmuesit shqiptar, Myrto Uzunit, teksa ja ka dalë të shënojë sërish për ekipin e tij Ferencvarosh pasditen e sotme.

Luhej ndeshja Budafoki-Ferensvarosh, teksa goli i parë i sfidës erdhi nga Uzuni, i cili kaloi ekipin e tij në avantazh duke kthyer në gol një 11-metërsh, të fituar nga vetë ai, në minutën e 55-të.

Pas realizimit të beratasit, ekipi i tij arriti të shënonte dhe 3 herë të tjera duke e mbyllur ndeshjen me avantazhin e thellë 4-0. Ky është goli i 10-të në kampionat për sulmuesin shqiptar, me Ferencvarosh i cili udhëheq i qetë në krye të renditjes me 16 pikë më shumë se vendi i dytë, Pushkash Akademi.

Related posts

Dortmundi i prish punë Interit, i ofron 40 milionë euro për objektivin e tij

Q.Autor

KORONAVIRUSI/ Futbolli në krizë ekonomike, ja ideja e “çmendur” e FIFA-s për merkaton e verës!

Delo.autor

Kalon Ronaldon dhe Mesin/ Nejmar “ironizon”: Të më shohin nga shtëpia

Isa.Autor

Leave a Comment