Futboll Sport

LIVE/ Liverpool dhe Chelsea përplasen në Stamboll për Superkupën e Evropës

Po luhet në “BJK Vodafone Arena” të Istambul Superkupa e Europës mes Liverpoolit dhe Chelsea.

Dy skuadra britanike, të cilat e mbyllën sezonin e shkuar me titujt europian, përkatësisht UEFA Champions League dhe UEFA Europa League do të “luftojnë” deri në pikën e fundit të djersës për të bërë të vetin trofeun më të rëndësishëm për klube në kontinent. Kjo është hera e katërt që dy skuadrat duelojnë për këtë trofe, me Liverpool që e ka fituar në të tre rastet, teksa Chelsea vetëm në një rast.

Për herë të parë, një ndeshje e një rëndësie kaq të madhe për meshkuj gjykohet nga një femër, francezja, Stephanie Frappart.

“Live” te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes 

Mbyllet pjesa e parë. Udhëheq Chelsea, 1-0

45′ Akordohet 1 minut shtesë

38′ Sërish protagonist Pulisic. Amerikani lëviz mirë në zonë dhe shmang mbrojtjen për të shënuar golin e dytë. Gjithsesi, aksioni anulohet për shkak se anësori u kap pozicion jashtë loje.

38′ Sërish protagonist Pulisic. Amerikani lëviz mirë në zonë dhe shmang mbrojtjen për të shënuar golin e dytë. Gjithsesi, aksioni anulohet për shkak se anësori u kap pozicion jashtë loje.

38′ Aksion mjaft i bukur i Pulisic, i gjeni gjen hapësira për të shërbyer për Giroud, që përballë Adrien nuk fal, duke kaluar në avantazh Chelsea.

30′ Sërish këndore për Liverpool, Mane harrohet në zonë dhe godet me kokë. Ndalet pa probleme nga Kepa.

28′ Goditje nga këndi për Liverpool. Kepa del në mënyrë të gabuar, por Van Dijk nuk përfiton, duke e dërguar sferën sipër traut

21′ Aksion i bukur i Chelsea. Pedro bën gjithçka mirë në hyrje të zonës. Gjen hapësira dhe afrohet me portën. Godet, por sfera ndalet nga traversa. 

10′ Liverpool qarkullon bukur topin në sulm, por goditja e parë vjen nga Chelsea. Pedro tenton portën, por sfera përfundon jashtë.

1′ Frappart sinjalizon nisjen e takimit, Liverpool lëviz topin e parë nga qendra.

Related posts

RONALDO GJITHNJË E MË SHUMË JUVENTIN/ Bën për vete 3 milion ndjekës në pak minuta

Isa.Autor

GODET PAS MERKATOS SË JANARIT/ Milani arrin marrëveshjen për talentin francez

Delo.autor

LIVE/ Laçi-Teuta: Dyfishojnë bregdetarët, nuk fal Progni (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment