Futboll Premier League Sport

LIVERPOOL-CHELSEA/ Mbyllet pjesa e parë. Udhëheqin “Blutë e Londrës”

Mbyllet pjesa e parë. Udhëheq Chelsea, 1-0:

Është mbyllur me avantazhin minimal, 1-0 pjesë e parë e finales së Superkupës së Europës mes Liverpool dhe Chelsea. Edhe pse realizuan dy herë, pasi goli i Pulisic u anulua, “Blutë e Londrës” udhëheqin minimalisht nga djemve të Jurgen Klopp, të cilët nuk po gjejnë hapësira në mbrojtjen londineze. 

Ishte Pedro që fillimisht mori masat e katërkëndëshit të Adrian, me spanjollin që goditi traversën. Ndërkohë, në minutën e 36-të Pulisic dha një asist fantastik për Giroud, me francezin që nuk fali, duke shënuar për 1-0. Pak minuta më vonë, ishte amerikani që realizoi, por gjithçka u anulua për pozicion jashtë loje.

Related posts

PAS FITORES NDAJ CARDIFF/ Rashford injoron Mourinhon: Ky është vetëm fillimi, ne do të…

Delo.autor

VIDEO/ Minuta e 96, sekonda e fundit, gjuajtja e fundit dhe… ‘Shpërthen’ stadiumi

Q.Autor

Mourinho flet pas turprimit nga skuadra e Xherdan Shaqirit

Sadik.Autor

Leave a Comment