Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet finalja e Superkupës së Gjermanisë Dortmund-Bayern Munich. Rezultati 1-0

Luhet mbrëmjen e sotme, në “Signal Iduna Park” të Dortmundit, finalja e Superkupës së Gjermanisë mes Borusias së Dortmundit dhe Bajernit të Mynihut.

Verdhezinjtë e trajnerit Favre, vijnë pas disa blerjeve në këtë merkato, duke u katapultuar si një nga ekipet që do të rivalizojë Bajernin këtë sezon. Nga ana tjetër, tekniku Kovaç e kërkon medoemos këtë trofe, për të nisur mbarë përgatitjet për sezonin e ri me bavarezët.

 

LIVE | Borusia Dortmund-Bajern Mynih 1-0

GOL: Alkaser 48′ / 

FORMACIONET

Borusia Dortmund: Hitz, Pizshek, Toprak, Akanxhi, Shulz, Vitsel, Uigl, Sanço, Rojs, Guerreiro, Alkaser. Trajner: Lusien Favre.

Bajern Mynih: Nojer, Kimish, Sule, Boateng, Alaba, Goretcka, Toliso, Alkantara, Myler, Koman, Levandovski. Trajner: Niko Kovaç.

ssa

PANORAMASPORT.AL

Related posts

E BUJSHME/ Klubi i njohur i Serisë A po shitet, ja kush janë pronarët e rinj

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Inter-Slavia Praga, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 0-0

Delo.autor

E BUJSHME/ Juventusi “bën pazar” në MADRID, ja cilin SUPER lojtar synon në JANAR

Isa.Autor

Leave a Comment