Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Arsenal-Burnley. Rezultati 2-1

Luhet sfida e orës 13:30 ku  Arsenali pret në “Emirates Stadium” skuadrën e Burnley në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë të Premier Leagues.

Të dy skuadrat vijnë nga fitoret javën e kaluar respektivisht përballë Newcastle United dhe Southamptonit.

Vlen të theksojmë që Granit Xhaka nuk aktivizohet për shkak dëmtimi.

 

MINUTA E 64/ Arsenal kalon në avantazh me golin e shënuar nga Pierre-Emerick Aubameyang.

STARTON PJESA E DYTË

***

MBYLLET PJESA E PARË

MINUTA E 43/ Burnley barazon shifrat falë golit të Ashley Barnes.

MINUTA E 13/ Arsenal kalon në avantazh me golin e shënuar nga Alexandre Lacazette.

13:30/ Nis sfida

LIVE/ Arsenal – Burnley 0-0

Related posts

Hyri në histori/ Mihajlovic kërkon 10 milion euro dëmshpërblim

Isa.Autor

NEYMAR DREJT RIKTHIMIT NË “CAMP NOU”/ Rivaldo bekon këtë shkëmbim te Barcelona, kundër blerjes së “Demit”Lautaro

Delo.autor

PARA NDESHJES NDAJ LECCES/ Nis epoka e re “Zikaltër”, Sulmuesi Lukaku pritet të jetë protagonist

Delo.autor

Leave a Comment