Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Manchester United-Chelsea. Rezultati 2-0

Në 17:30 starton ndeshja më e rëndësishme e javës së parë të Premier League, Manchester United-Chelsea.

Për këtë ndeshje trajneri Solskjaer ka zgjedhur ta nisë me De Ge kapiten, ndërsa nga minuta e parë në fushë do të jenë dy blerje e verës Wan-Bissaka dhe Maguire.

Ndërkohë Frank Lampard ka bërë surprizën duke lënë në stol Pulisic dhe Giroud, duke preferuar për të luajtur me të rinjtë Mount dhe Abraham.

 

MINUTA E 65/ Manchester United dyfishon shifrat falë golit të shënuar nga sulmuesi Anthony Martial.

NIS PJESA E DYTË

***

MBYLLET PJESA E PARË

MINUTA E 18/ Manchester United kalon në avantazh falë golit të shënuar nga sulmuesi Marcus Rashford me 11-metërsh.

15:30/ Starton sfida

LIVE/ Manchester United-Chelsea

Related posts

LAPORTA ZBULON GJITHAÇKA/ Nga shkarkimi i Koemanit te negociatat për trajnerin e ri

Delo.autor

Batha te Kukësi? Nexhipi sqaron zërat e merkatos

Sadik.Autor

Partizani TRONDITET në Vlorë/ Flamurtarit i mjafton BUSHIC për tre pikët e arta

Isa.Autor

Leave a Comment