Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja miqësore Roma-Real Madrid, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 2-2

Roma dhe Real Madrid vihen përballë në një ndeshje miqësore shumë të rëndësishme para fillimit të sezonit të ri. Në duelin që luhet në “Olimpico”, skuadrat duan të provojnë lëvizjet e fundit që kanë bërë në merkato, apo skemat e reja që do të ideohen në bazë të ndryshimeve të kryera.

Një eksperiment që ka vazhduar është ai i Real Madrid, pasi Zinedin Zidan insiston që ekipi të aplikojë rreshtimin 3-5-2, në mënyrë që Hazard të jetë i lirë të mbështetë nga çdo pozicion në sulm Benzema. Rreshtimi është provuar edhe më parë por sot, falë mungesës së Ramos, do të shihet nëse ekipi ia del të reagojë edhe pa kapitenin në përbërje.

 

***

MBYLLET PJESA E PARË

MINUTA E 40/ Roma barazon sërish shifrat me golin e shënuar nga Edin Dzeko.

MINUTA E 38/ Real Madrid kalon në epërsi me golin e shënuar nga Casemiro.

MINUTA E 34/  Roma barazon shifrat me golin e shënuar nga Diego Perotti.

MINUTA E 16/ Real Madrid kalon në avantazh falë golit të shënuar nga Marcelo.

20:02/ Starton sfida

LIVE/ ROMA – REAL MADRID

Related posts

FRANCË-SHQIPËRI/ Tifozat “Kuq e Zi” MOTIVOJNË çunat e Kombëtares nga Parisi (FOTO)

Delo.autor

KOMBËTARJA nuk e thirri në eleminatore/ “Ylli” i ardhshëm fiton penallti ndaj REALIT

Isa.Autor

GAFA E PIQUE TEK “DJAJTË E KUQ”/ Shkaku që Ferguson vendosi “ta kthente” tek Barcelona (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment