LIVE/ Po luhet ndeshja Southampton-Manchester United. Rezultati 1-1

Gjithçka nisë në orën 13:30 me sfidën Southampton-Man.United. Djajtë e Kuq pavarësisht startit impresionues të kampionatit me nje fitore të thellë 4-0 ndaj Chelsea-t, 2 javët pasardhese rezervuan rezultate surprizë. Një barazim ndaj Wolverhapmton dhe humbja në shtëpi kundër Crystal Palace. Në transfertën ndaj Southampton, paraqitet sërish vështirësi, teksa vendasit pas 2 humbjeve rradhazi gjetën dhe suksesin e parë në Premier League. Ndërsa United thuajse gjithmonë e ka parë veten në vështirsi në një transfertë të tillë dhe sigurisht forma e treguar këto javë të jep përshtypjen se sërish nuk do ta ketë të lehtë.

MINUTA E 58/ Southampton barazon shifrat me golin e shënuar nga Jannik Vestergaard.

LIVE/ Southampton – Man.United 1-1

NIS PJESA E DYTË

***

MBYLLET PJESA E PARË

MINUTA E 11/ Manchester United kalon në epërsi falë golit të shënuar nga Daniel James.

13:31/ Nis sfida

LIVE/ Southampton – Man.United 0-1