Futboll Sport

LIVERPOOL-CHELSEA/ Ja me sa miliona euro do shpërblehet fituesi i Superkupës së Europës

Sonte në mbrëmje, fituesi i Ligës së Kampioneve, Liverpooli, dhe ai e Ligës së Europës, Chelsea, do të tentojnë të bëjnë të tyrin trofeun e Superkupës së Europës.

Përveç trofeut, ndeshja e sotme vlen edhe përsa i përket anës financiare, sepse UEFA ka parashikuar një çmim prej 3.5 milionë eurosh për secilën skuadër, ndërkohë që fituesi do të rrëmbejë edhe një 1 milionë euro më shumë.

Pra, fituesi i Superkupës së Europës do të shpërblehet me 4.5 milion euro.

Related posts

VAZHDOJNË VUAJTJET NË “LOS BLANCOS”/ Lojtari i Real Madrid lë stërvitjen në lot pasi…

Delo.autor

NGA CHAMPIONSI TEK “TOPI I ARTË”/ Paralajmëron Van Dijk: Është koha për t’u rikthyer në…

Delo.autor

Messi-Ronaldo? Trajneri kroat Daliç “vendos” për “Topin e Artë”

Isa.Autor

Leave a Comment