Futboll Premier League Sport

“MË I MIRI NË BOTË”/ Lampard zbulon kundërshtarin që i ka sjellë vështirësi gjatë përballjes

Frank Lampard e ka konsideruar Lionel Messin si “lojtarin më të jashtëzakonshëm në botë” dhe kundërshtarin më të vështirë që është përballur.

Lampard po shpreson që ta bëjë Chelsean një skuadër që do ta adaptojë të njëjtën lojë si Barcelona, duke marrë inspirim pikërisht skuadrën nga “Camp Nou”.

A mund të na jepni përgjigje? “Aktualisht i kam tri, ka thënë Lampard për faqen zyrtare të UEFA-së kur është pyetur për lojtarin më të mirë që është përballur.

“E para është Messi sepse ai është lojtari më i jashtëzakonshëm që kam parë, ishte sikurse të luash me dikë i cili ka të njëjtin nivel më të gjithë ne. Është më i miri në botë…”.

“Dy lojtarë që do ti mbaj gjithmonë mend dhe që kam pasur më shumë vështirësi janë edhe Xavi dhe Iniesta në Barcelonë. Ata luajnë futboll rreth jush por thjesht nuk arrin t’i kapësh”, vijoi ai.

“Ishte një futboll ndryshe nga gjithë ato ekipe që jam përballur”, ka thënë Lampard.

Related posts

RONALDO I SHQIPËRISË/ Gerrard flet për TALENTIN: Është një lojtar i shkëlqyer

Isa.Autor

LEGJENDA E MAN UNITEDIT/ Gary Neville kritikon: Ai mendon se Mourinho nuk është trajner i mirë, ndërsa…

Isa.Autor

Portieri i Laçit bën heroin/ Kombëtarja U-21 ndal në barazim Bjellorusinë (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment