Futboll La Liga Sport

MESSI SHQETËSON BARCELONËN/ Mund të humbasë ndeshjen e parë të…

Lionel Messi me shumë mundësi nuk do të luajë në ndeshjen e parë të La Ligës ndaj Athletic Bilbaos.

Nëse ndonjë lojtar tjetër do të ishte në pozicionin e tij, klubi do t’i kishte përjashtuar ata, por askush nuk dëshiron të nxitojë për të përjashtuar argjentinasin.

Messi u bashkua më vonë me skuadrën për shkak të pjesëmarrjes së tij në Kupën e Amerikës, dhe dëmtimi i tij do ta lërë jashtë fushave për dy javë.

Nëse gjërat qëndrojnë kështu, ai nuk ka mundësi të jetë i gatshëm të luajë në fundjavë.

Skenari më i mirë do të ishte që ai të marrë pjesë në tre ose katër seanca stërvitore para ndeshjes së të premtes dhe të mos rrezikohej që të luajë nga fillimi.

Related posts

TRAJNERI REJA E LA JASHTË GRUMBULLIMIT/ Vazhdon shkëlqimin, Myrto Uzuni shënon sërish në Kroaci

Delo.autor

Bashkëshortja e gjyqtarit të finales, një “bombë shpërthyese” (FOTO)

Isa.Autor

REKORDI I ZI I REALIT/ Një “thatësirë” që kishte 33 vite pa ndodhur

Isa.Autor

Leave a Comment