Futboll La Liga Sport

NË KËRKIM TË NJË MESFUSHORI/ Real Madrid hedh “grepat” tek objektivi i “Djajve të Kuq”…

Real Madridi prej kohësh është në kërkim të një mesfushori, dhe pas vështirësive për të arritur tek Pol Pogba, madrilenët kanë hedhur sytë nga objektiva të tjerë.bruno-fernandes-2-e1560613229320

Sipas asaj që shkruan “Record”, madrilenët kanë piketuar mesfushorin e Sporting Lisbonës, Bruno Fernandes. Objektivi i parë i spanjollëve është Pol Pogba, por mesfushori portugez shihet si altrnativa më e mirë në rast se dështon pista për francezin.

Klubi portugez po shpreson për një ankand, dhe vazhdojnë të kërkojnë të paktën 70 milionë euro, për ta lënë të lirë 24-vjeçarin. Gjithsesi Reali ka një avantazh, për shkak se agjenti i mesfushorit Zhorzh Mendes, ka një marrëdhënie të shkëlqyer me Perez, dhe do të ishte shumë e lehtë për të gjetur një marrëveshje.van de bek

Gjithashtu në media qarkullon edhe lajmi se “Roji Blankos”, interesohen edhe për mesfushorin e Ajaksit, Doni Van De Bek, i cili ka të njëjtin çmim si Fernandes.

Related posts

JUVENTUS-FIORENTINA/ “Zonja e Vjetër” barazon shifrat, goli realizohet nga ai që nuk pritej (VIDEO

Delo.autor

Levante nuk beson më/ Sadikut i ndodh diçka e pakëndshme në miqësore

Isa.Autor

Real Madrid – Bayern Munchen, notat e ndeshjes/ Ja lojtari që shkelqeu

Sadik.Autor

Leave a Comment