Futboll Premier League Sport

PAS 20 VITESH/ Ashly Cole i jep fund karrierës në futboll, ja profesioni i ri…

Pas 20 viteve të kaluar në futbollin e luajtur, Ashly Cole ka vendosur që t’i jap fund karrierës.

Mbrojtësi i majtë që në karrierën e tij ka mbajtur veshur bluzën e Arsenal, Chelsea dhe Romës, i cili ka qenë pa kontratë që nga fundi i sezonit me Derby Country, lajmëroi se do të “varë këpucët në gozhdë”.

“Pasi e mendova gjatë, besoj se ka mbërritur momenti i duhur për ta mbyllur dhe për të nisur një kapitull të ri në jetën time, që shpresoj të jetë puna e trajnerit.”

Cole është një ndër futbollistët më fitues në futbollin anglez. Ai ka fituar 3 tituj të Premier League-s, 1 Champions, 1 Europa League, 7 Kupa të Anglisë, 1 Kupë të Ligës dhe 3 Community Shields.

Related posts

TRAGJEDIA/ Lojtarët me LOT NË SY i bashkohen ceremonisë së nderimit për pronarin e tyre (FOTO)

Isa.Autor

Heynckes do të largohet në fund të sezonit, zbuloni emrin surprizë për stolin e Bayern

Q.Autor

TIRANA luan ndeshjen e parë/ “Fanatics” janë gati për spektakël: Të gjithë bashkë vetëm për…

Isa.Autor

Leave a Comment