Futboll La Liga Sport

PYETET MBI “ÇËSHTJEN NEYMAR/ Flet Luis Suarez: Është kohë e vështirë për atë, por duhet…

Luis Suarez në një intervistë për “Sport890” ndër të tjera u pyet dhe për çështjen Neymar,  ky i fundit përflitet për një rikthim tek Barcelona.

Urugaiani thekson se Neymarit i duhet lënë kohë për të shqyrtuar të ardhmen.

Luis Suarez dhe Neymar, bashkë me Lionel Messin, kishin formuar një partneritet të frikshëm në fazën e sulmit për klubin katalanas mes viteve 2014-2017, para se braziliani të largohej në PSG.

Megjithatë 27 vjeçari tani është i vendosur për t’u larguar nga parisienët, por Suarezi i ka bërë thirrje që të qëndrojë i qetë pasi ky është një moment i vështirë për të.

“E di që është kohë e vështirë për Neymarin. Ai duhet të qëndrojë i vetëm me njerëzit e tij për të vendosur se çfarë dëshiron”, ka thënë Suarezi.

Neymari ende nuk ka bërë asnjë paraqitje për Paris Saint-Germainin në sezonin e ri të Ligue 1, por saga e transferimit të tij pritet të vazhdojë deri të hënën në 23:59 kur mbyllet merkato.

Duke folur pas fitores me rezultat 2:0 kundër Metz të premten, drejtori sportiv i PSG-së Leonardo e theksoi edhe një herë gatishmërinë e PSG-së për ta lejuar largimin e Neymarit, mirëpo shtoi se i takon Barcelonës të bëjë një ofertë të mirë para se të mbyllet merkato.

Related posts

SULMUESI KËRKON LARGIMIN NGA REAL MADRID/ 25-vjeçari arrin marrëveshjen me klubin e ri…

Delo.autor

E MBYLLI SEZONIN PËR SHKAK DËMTIMI/ Zaniolo “godet” jashtë fushave me aktoren italiane (FOTO)

Delo.autor

LOJTARI BRAZILIAN NUK BIND/ Ndreu: Sulmuesi duhet të marrë veten, ja ku çalon ekipi

Delo.autor

Leave a Comment