Futboll Sport

SUPER NDESHJA/ Chelsea fantastik në 30 minutat e para, Pedro ndalet nga traversa

30 minutat e para të Superkupës së Evropës janë fantastike. Në fillim u duk se Liverpool kishte frenat e lojës në dorë dhe do shënonte së shpejti por ndodhi e kundërta. Chelsea u zgjua shpejt dhe u hodh në sulme të njëpasnjëshme duke mos arritur të konkretizojë asnjë prej tyre. Më afër golit ishte Pedro i cili përballë poriterit Adrian u ndal nga traversa pas gjuajtjes së tij diagonale.

Edhe ylli i skuadrës së Liverpool, Salah kishte shansin të hapte sfidën me gol por përballë portës u tregua i pasaktë duke u ndalur nga portieri spanjol Kepa Arrizabalaga.

Related posts

“ICARDI DIVORCON WANDA NARAN, E TRADHËTOI ME…”/ Fabrizio Corona turbullon ujrat në klubin “Zikaltër”

Delo.autor

ANALIZON SFIDËN AJAX-JUVENTUS NË CHAMPIONS/ Del Piero: Ardhja e Ronaldos i ka rritur më shumë….

Delo.autor

‘Bomba’ nga Spanja: Zidane dëshiron të largohet nga Real Madrid

Q.Autor

Leave a Comment