Futboll Premier League Sport

TRIUMFOJNË ME “POKER”/ Të besuarit e Solskjaer “shkatërrojnë” Chelsean në “Old Trafford” (VIDEO)

Në “Old Trafford” u luajt ndeshja kryesore e javës së parë të Premierligës mes Manchester United dhe Chelseat.

Skuadra e drejtuar nga Solskjaer e nis mjaft mirë sezonin e ri, duke marrë një fitore të thellë 4-0 ndaj një kundërshtari rival të Premierligës.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0 për Manchesterin, me golin e shënuar në minutën e 18-të nga Rashford me penallti.

Në minutën e 65-të vjen goli i dytë për Manchester United. Nga një kundërsulm i shpejtë i “Djajve” është Martial, i cili i jep shtyrjen e fundit topin drejt rrjetës së “Bluve të Londrës”.

Kaq mjafton dhe miqtë shthuren, teksa Rashford një minutë më pas (66’) realizon dhe golin e tretë për United.

Në të 81’, depërton Pogba, i cili pason te Daniel James që nuk fal, duke shënuar golin e katërt.

Ky ishte dhe goli që vulosi rezultatin përfundimtar të kësaj supersfide, me Manchester United që me ndërhyrjet në merkato, duket se do të jetë pretendent serioz për titull.

 

Related posts

KAPITULLIMI NË “BERNABEU”/ Zidane ishte i pari që parashikoi rënien e Real Madridit (ANALIZA)

Delo.autor

A DO TË LUAJË NË “EL CLASICO”? Nesër dita vendimtare për “fatin” e Barcelonës

Delo.autor

Jose Mourinho kërkon transferimin e Marcos Alonso

Q.Autor

Leave a Comment