Futboll Kategoria Superiore Sport

VLLAZNIA-TIRANA/ Trajneri Mema kërkon me doemos fitoren në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Vllaznia dhe Tirana luajnë mes tyre, “klasiken” e futbollit shqiptar, e vlefshme për javën e tretë të Kategorisë Superiore.

Në “Loro Boriçi” të Shkodrës, të dyja ekipet vijnë në kuotën e 4 pikëve në renditje, pas një fitoreje dhe një barazimi. Shkodranët kërkojnë të vijojnë me formën e mirë në këtë nisje të kampionatit, ndërsa nga ana tjetër, Tirana pas barazimit ndaj Teutës, kërkon me doemos fitore, edhe pse në një ndeshje tradite.

Në një stadium të mbushur me tifozë vendas, por ku nuk mungojnë as tifozët e Tiranës të ardhur nga kryeqyteti, atmosfera është e zjarrtë, e denjë për një takim të tillë në Superiore.

 

19:00 | Vllaznia-Tirana

 

FORMACIONET

VLLAZNIA: Sherri, Shtubina, Malota, Shehi, Gurishta, Krymi, Hygor, Lika, Sinjo, Kruja, Zogaj.  Trajner: Mirsad Jonuz.

bandicam 2019-08-31 18-39-38-815

TIRANA: Lika, Doka, Osmani, Imami, Hoxhallari, Batha, Çelhaka, Hasani, Kale, Halili, Ngo. Trajner: Ardian Mema.

bandicam 2019-08-31 18-34-43-990

PANORAMASPORT.AL

Related posts

LIVE/ Po luhet ndeshja miqësore Juventus-Tottenham, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 0-1

Delo.autor

Çmenduri nga Anglia/ Manchester United kërkon rikthimin e Ronaldos

Sadik.Autor

“ISHA FËMIJË…”/ Ronaldo: E kuptova se do të jem i mrekullueshëm qysh në sezonin e parë me Man Unitedin

bora.autor

Leave a Comment