Futboll Sport

14 GOLA NË 3 NDESHJE/ Llapi dhe Ballkani dhurojnë spektakël, ja rezultatet në Superligën kosovare

U luajtën ditën e sotme 3 takimet e vlefshme për javën e 6-të të Superligës kosovare, ku u regjistruan plot 14 gola. Llapi i Sebino Plakut dhuroi spektakël në transfertë duke triumfuar me rezultatin e thellë 1-5 ndaj Flamurtarit të Prishtinës. Golat për skuadrën nga Podujeve i shënuan, Pafqeli, Zhdrella, Memaj ((2) dhe Grançov (autogol).

Fitore me rezultat bindës edhe për Ballkanin që mposhtu Vushtrinë 5-2. Ndërkohë që Drenica, triumfoi në transfertë ndaj Ferizajt me rezultatin 0-1.

Related posts

E BUJSHME/ “Kante do të largohet nga Chelsea vetëm për këto dy klube”

Isa.Autor

Njëri me gola e tjetri me grushta, Taulant Xhaka tregon sesi mposhtën serbët (FOTO)

Sadik.Autor

LIVE/ Nis sfida mes Kukësit dhe Laçit në “Loro Boroçi”

Delo.autor

Leave a Comment