Futboll Sport

BARCA I THOTË “JO” NEYMARIT/ 300 milionë euro për të transferuar “yllin” e madh

Ylli francez, Kylian Mbappe thuhet se është bërë objektivi kryesor merkatos së verës për klubin e Barcelonës.

Kampionët spanjollë janë përpjekur të transferojnë yllin e Brazilit, Neymar, pasi ai shprehu dëshirën e tij për t’u larguar nga Paris Saint-Germain.

Por, asnjë veprim nuk u materializua përpara se të mbyllet dritarja e transferimeve dhe Neymar mbeti në Ligue 1.

Barcelona mund të përfundojë ndjekjen e tyre për Neymarin dhe të kthejë vëmendjen te shoku i tij i skuadrës, Mbappe.

Sipas gazetës katalanasve “Mundo Deportivo”, shumë në klub e shohin Mbappen si një mundësi më të mirë me më shumë potencial sesa Neymar, megjithëse pritet të jetë më i kushtueshëm.

Për talentin e madhe francez në garë është edhe Real Madridi dhe transferimi i tij drejt “Camp Nou” mund të kushtoj deri në 300 milionë euro.

Related posts

LIVE/ Pjesë e parë katastrofike, Kombëtarja e Mustedanagiç pëson 4 gola (VIDEO)

Isa.Autor

TITULLI KAMPION NË SERIE A/ Për kuotuesit e basteve Juventus është rikthyer. Ja favoritet për fitimin e trofeut…

Delo.autor

BOTËRORI 2022/ Luis Enrike u mbyll gojën absurdërve: Ambient perfekt për futboll, Kosova meriton më shumë

Delo.autor

Leave a Comment