Champions League Futboll Sport

CHAMPIONS/ Shtyllë dhe dy gola të shpejtë në Olympiacos-Tottenham, ja momentet pozitive (VIDEO)

Harry Kane ka kaluar në avantazh Tottenham Hotspur në “Karaiskakis Stadium”, në sfidën me Olympiacos, të vlefshme për Champions League.

Sulmuesi anglez u tregua i saktë nga 11 metrat, duke kaluar ekipin londinez në avantazh me një penallti të fituar nga vetë ai.

Fill pas golit nga Kane, ka ardhur edhe një tjetër finalizim, këtë herë nën firmën e Lucas Moura.

Ndërkohë pak minuta më parë skuadra vendase pati disa momente pozitive në lojë, teksa arriti të godasë edhe shtyllën.

Related posts

(VIDEO) Neymar bën “poker” personal, realizohet dhe goli i 8 në “Parc de Prince”

Q.Autor

Neymar e merr seriozisht ndeshjen me Meksikën, stërvitet me një… (FOTO)

Sadik.Autor

LËVIZË GURËT PËR TË BINDUR HIGUAIN/ Roma tenton ta “joshë” me ofertën e veçantë

Delo.autor

Leave a Comment