Futboll Sport

E BUJSHME/ Suarez mendon largimin nga Barcelona, mund të rikthehet te Liverpooli

Lojërat e Barcelonës dhe rezultatet në këtë fillim sezoni nuk janë të kënaqshme dhe një nga më të kritikuarit është Luis Suarez.

Uruguaiani ka shënuar vetëm dy gola në pesë paraqitje këtë sezon, dhe tifozët janë të pakënaqur me performancën e tij, gjë që bëri edhe ta fishkëllejnë në ndeshjen e fundit kundër Villarreal.

Mediat spanjolle raportojnë se Suarez nuk është aspak i kënaqur me qëndrimin e tifozëve dhe po mendon largimin nga Barcelona.

Synimi i tij është që të kthehet te Liverpool. Jurgen Klopp nuk është kundër rikthimit të tij, por nuk mund t’i premtojë një vend në ekipin fillestar para Mane, Salah dhe Firmino.

Suarez ka qenë pjesë e Liverpool nga viti 2011 deri në vitin 2014, ku shënoi 69 gola në 110 paraqitje.

 

Related posts

E BUJSHME/ Kontaktohet menaxheri dhe personat pranë trajnerit të njohur, Juventusi përgatitet nëse Sarri dështon

Delo.autor

“MË DUKET MUNGESË RRESPEKTI”/ Pjanic hap polemika: Kush kritikon Juventusin, nuk marrin vesh nga…

Delo.autor

Shkëndija nuk ul ritmin, mposht pastër Rabotnickin

Sadik.Autor

Leave a Comment