Futboll Kategoria Superiore Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Partizani bëhet anëtar Shoqatës së Klubeve Europiane

Klubi i Partizanit është bërë zyrtarisht anëtar i Shoqatës së Klubeve Europiane të futbollit, teksa vendimi është marrë sot gjatë zhvillimit të Asamblesë së kësaj organizate në Gjenevë të Zvicrës.

Njoftimi është bërë nga vetë klubi i kuq nëpërmjet një deklarate zyrtare, ndërsa Partizani bëhet klubi i tretë shqiptar, pjesë e ECA-s, pas Kukësit dhe Vllaznisë që e gëzonin tashmë këtë status.

European Club Association numëron më tepër se 200 anëtarë nga e gjithë Europa, mes të cilëve klubet më në zë të kontinentit dhe është një organizatë që punon nga afër me UEFA-n, për të projektuar të ardhmen e sportit më popullor në botë.

Related posts

U KUALIFIKUA NË EURO 2020/ Sheshoi grindjet dhe zëvendësoi edhe shoferin e autobusit, ja si Kooman e rilindi Holandën

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ Abramovich zbret në fushë kundër COVID-19, vendos hotelin e Chelsea në dispozicion të… (FOTO)

Delo.autor

Bayer Leverkusen-Bayern Munchen, shënohen 2 gola për 9′ lojë

Sadik.Autor

Leave a Comment