Futboll Premier League Sport

MË NË FUND! Zhbllokohet Broja, sulmuesi shqiptar gjen golin e parë me Chelsean

Premier League ka zhvilluar këtë të shtunë pasdite ndeshje mjaft interesante.Chelsea vazhdon të bëjë mirë në kampionat, pasi mposhti 3-0 Wolves.

Ekipi i Potter udhëhoqi 1-0 në 45 minutat e para. Blutë e Londrës nderohen nga një gol i Havertz në minutën e 45-të, pas një assisti të Mount. Chelsea siguron fitoren sapo fillon pjesa e dytë me Pulisic. 20 minuta edhe për Armando Brojën, i cili ishte i kudogjendur në fushë.

Goli i parë sezonal për të vjen në fund dhe tashmë ylli i Kombëtares shpreson se ky do jetë vetëm fillimi.21 vjeçari me prespektivë për të ardhmen është aktivizuar në 5 ndeshje sezonale, ndërsa për të parë “rrjetën” e parë të tij na është dashur të prisnim javën e 10-të të kampionatit. Kujtojmë që në verë drejtuesit vendosën t’i besojnë atij duke e mbajtur në skuadër dhe koha do e tregojë nëse kanë vepruar mirë apo jo.

Me këtë 3 pikësh, Broja me shokë janë në katër vendet e para të Premier League, ndërsa “Ujqërit” duket se do e kenë mision të vështirë mbijetesën.

Manchester City merr triumfin e 3-të radhazi, duke mposhtur 4-0 Southampton.

Goli i parë do vinte pas 20 minutash lojë me Cancelon. Pas paraqitjes mbrësëlënëse në derbi, Foden vazhdon aty ku e la, teksa edhe sot “tund rrjetën” (32’).

Asgjë për t’u shqetësuar në pjesën e dytë për djemtë e Guardiolës, që thellojnë menjëherë rezultatin me Mahrez. Tjetër gol nga Erlind Haaland, që vërteton sërish se për momentin është sulmuesi më i miri në kampionatin anglez.

Manchester City kryeson pas 10 javësh kampionat, sakaq Southampton është e 16-ta.

VIDEO

Related posts

“Të priten koka!” Tifozët gjermanë kërkojnë fajtorët pas daljes nga botërori

Sadik.Autor

GOLI I VITIT SHËNOHET NË KROACI/ Ish-lojtari i Vllaznisë i çmend të gjithë (VIDEO)

Isa.Autor

“TË ÇARAT NË VETULL E DETYRUAN TË BRAKTISË…”/ Fury merr fitore me gjak përballë Wallin (FOTO)

bora.autor

Leave a Comment