Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

FITORJA E “ÇMENDUR” NË “ELBASAN ARENA”/ Flet mesfushori Gjasula: Ja pse e mbaj maskën…

Klaus Gjasula, mesfushori i Shqipërisë, që ka luajtur ndeshjen e parë si titullar me kombëtaren, ka folur për suksesin:

“Ishte e rëndësishme të fitonim, duke qenë se vinim pas humbjes me Francën. Tani na pret një finale ndaj Turqisë, por nëse luajmë me këtë grintë dhe kështu në sulm, besoj se mund t’ia dalim”.

“Pse e mbaj kasketën në kokë? Sepse kohë më parë theva një kockë te koka dhe duhet të mbrohesha. E hoqa kasketën njëherë në një ndeshje dhe portieri i ekipit tim me grusht në tentativë për të hequr topin me goditi aty… Nga aty, e vura prap dhe nuk e heq më. Më thërrasin gladiator në Gjermani!”.

“Unë më i mirë se vëllai (Jurgen Gjasula)? Jo, jo! Ai ka qenë lojtar shumë i mirë, por nuk e di pse nuk i eci me kombëtaren.

Related posts

GRIEZMANN DHE COST DREJT LARGIMIT/ Atletico hidhet në sulm për yllin e Seria A…

Delo.autor

Daja dhe Kërçiku “në udhëkryq”/ Flamurtari u afrohet akoma më tepër dyshes së Tiranës

Isa.Autor

NDESHJE E VAKËT NË “NIKO DOVANA”/ Laçi ndalet me barazim nga të besuarit e Devollit

Delo.autor

Leave a Comment