Futboll Kosova Sport

U MPOSHT PAS 16 NDESHJESH/ Ndryshon situata, ja renditja e Kosovës në Grupit A të Euro 2020 (FOTO)

Kosova është mposhtur për herë të parë pas 16 ndeshjesh.

“Dardanët” humbën me rezultat 5-3 në Southampton përballë Anglisë në ndeshjen e rëndësishme për fatet e kualifikimit në Kampionatin Europian.

Kosova me këtë humbje mbetet në kuotën e 8 pikëve duke u renditur e treta, ndërsa Anglia kryeson Grupin A tashmë me12 pikë.

Çekia me fitoren ndaj Malit të Zi parakalon Kosovën në renditjen me një pikë më shumë. Mali i zi dhe Bullgaria mbeten me nga dy pikë.

Related posts

Arsenal shfaq interes për mesfushorin e Nice, Jean Michael Seri

Sadik.Autor

Mbappe ‘trondit’ PSG-në, ja ku do të luajë në të ardhmen

Q.Autor

“TËRMET NË SAN SIRO”/ Yllin që e do MILANI po e TRANSFERON BARCELONA

Isa.Autor

Leave a Comment