Ekskluzive Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

“FLUTURUAN” NË ELBASAN/ Ja falenderimi që i bën FSHF ultrasve të Kombëtares (FOTO

Trajneri Edi Reja bëri plot 6 ndryshime në krahasim me ndeshjen me Francën dhe Shqipëria e tij ia doli të marrë 3 pikët ndaj Islandës, falë një fitoreje të “çmendur” me rezultatin 4-2 në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Euro 2020.

Veç fitores, në sy bie loja harmonike e kuqezinjve të cilët jo vetëm realizuan plot 4 gola por krijuan edhe aksione të bukura në fazën ofensive.

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka postuar së fundmi në profilin zyrtar “Instagram” disa foto nga ultrasit “Kuqezi” ku shkruan me dixhiturë: “Faleminderit nga zemra!”.

Related posts

Skedina ditës/ Parashikimet e 4 ndeshjeve që mund t’ju bëjnë fitues

Q.Autor

Turpërohen kampionët! Koreja “fundos” Gjermaninë, kalojnë Suedia dhe Meksika

Sadik.Autor

NEYMAR BËN XHESTIN E VITIT/ Fëmija QANË që ta takoi, braziliani e mer dhe… (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment