NUK NDODHTE QË PREJ VITIT 1930/ Lautaro Martinez bëhet lojtari i parë Argjentinas që…

Argjentina zhvilloi një ndeshje miqësorë mëngjesin e sotëm nga ora 04:00 me Meksikën, të cilën e fituan me rezultatin e thellë 4-0.

Megjithatë ajo që po tërheq vëmendjen e të gjithëve, është një tripletë e shënuar nga sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez.

22-vjeçari hyn në histori për kombëtaren e tij, pasi bëhet lojtari i parë argjentinas që shënon tre gola brenda një ndeshje për Argjentinën, që nga viti 1930.

Sulmuesi arriti të shënojë 3 gola në 22 minuta, teksa shënoi golin e parë në minutën e 17’, më pas në 22’ dhe 39-të.

Lojtari po kalon një formë shumë të mirë dhe kjo duket edhe në paraqitjet e tij më kombëtaren, teksa edhe në Kupën e Amerikës ishte një nga lojtarët më të mirë për Argjentinën.