Futboll Kategoria Superiore Sport

FOTOLAJM/ Lëkundjet e tërmetit në Durrës dhe Tiranë. Shikoni çfarë bën Agustin Torasa

Lëkundjet e tërmet kanë tmerruar qytetarët e Durrësit dhe Tiranës, ditët e fundit, te cilët në disa raste janë detyruar të braktisin shtëpitë e tyre dhe të dalin në rrugë.

Jo pak i shqetësuar duket edhe futbollisti i Tiranës, Agustin Torasa, i cili nëpërmjet një postimi në “Instastory” ka zbuluar edhe sensorin e tërmeteve.

Torasa

Argjentinasi ka kthyer mbrapssh një bidon uji bosh, dhe e ka vendosur te cepi i pasqyrës. Në momentin që do të ketë lëkundje tërmeti, bidoni do të rrëzohet, duke dhënë kështu sinjalin. Këtë postim Torasa e ka shoqëruar edhe më 2 emoji duke vrapuar.

Related posts

Manchester City, Guardiola zbulon lamtumirën e mesfushorit afrikan…

Sadik.Autor

Arrihet marrëveshja mes klubeve, futbollisti italian plotëson dëshirën

Sadik.Autor

Lojtari shqiptar rrezikon të mbetet pa skuadër, mesfushorit nuk i ofrohet rinovimi

Sadik.Autor

Leave a Comment