Futboll Seria A Sport

Valë rinovimesh tek Milani/ Kuqezinjtë pranë akordit me mesfushorin e talentuar

Milani ka bërë gati kontratën e re për mesfushorin nga Bregu i Fildishtë, e sipas saj paga e tij do të rritet nga 2 milionë euro në 3, plus bonuset.

Por ka një problem për të, 21-vjeçari është marrë në formë huazimi nga Atalanta deri në fund të sezonit tjetër, e më pas bëhet zyrtarisht kuqezi me derdhjen e 18 milionë eurove.

E sipas Tuttosport, kontrata e re do të hyjë në fuqi pikërisht në finalizimin e transferimit, nga ana formale gjithçka duket në rregull, por në xhepin e 21-vjeçarit deri në fund të sezonit të ardhshëm do të mungojnë 1 milionë euro.

Related posts

Fotografia më brilante e Botërorit 2018

Sadik.Autor

FUTET NË LUFTË MES JUVENTUS DHE “LOS BLANCOS”/ PSG kërkon shërbimet e yllit të Premier League…

Delo.autor

Flet trajneri i Belgjikës: Januzaj do e ndihmojë shumë ekipin, ja pse nuk e grumbullova Naingolanin

Sadik.Autor

Leave a Comment