Futboll Seria A Sport

IDEJA PËR RINOVIMIN E “SAN SIRO”/ Milan dhe Inter dorëzojnë projektin për stadiumin e ri

Milani dhe Interi kanë ide shumë të qarta për çështjen e stadiumit.

E vetmja zgjidhje e konsideruar nga të dyja klubet është në fakt, ndërtimi i një stadiumi të ri në zonën e “San Siro”.

Për të dyja klubet nuk ka mundësi pavarësisht nga të gjithë skenarët e mundshëm.

Sipas “Gazzetta dello Sport”, e cila citon Antonellon të Interit, ideja për të rinovuar “San Siron” ishte përfundimisht në tryezë, por pas një vështrimi më të afërt, u vlerësua se rinovimi do të ishte shumë i ndërlikuar.

Për më tepër, nuk do të mund të arrinin të gjitha qëllimet e tyre. Prandaj, ata vendosën një zgjidhje të ndryshme.

Sot, raporti vazhdon, do të ketë një takim midis Scaronit (AC Milan), Antonellit dhe këshillit të qytetit për të dhënë sqarime të mëtejshme në lidhje me projektin që prezantoi përsëri në qershor.

Të martën javën e ardhshme prezantimi i dy kompanive, përkatësisht gjiganti amerikan Populous dhe italo-amerikan Progetto CMR, do të paraqesin modelin e tyre përkatës për stadiumin e ri.

Related posts

RREZIKON 6 JAVË SKUALIFIKIM/ I anulohen dy gola skuadrës së tij, shikoni si hakmerret portieri ndaj VAR (VIDEO)

Delo.autor

Ze Maria nuk kënaqet me barazimin dhe flet për PARTIZANIN: Derbi është ndeshja me e lehtë

Isa.Autor

Salah nuk e tradhton veten/ Agjërim deri gjysmë orë para ndeshjes me Realin

Sadik.Autor

Leave a Comment