Futboll Sport

NJË “MESSINHO” TE BAYERN/ Bavarezët “piketojnë” sulmuesin e talentuar

Edhe pse merkato është larg, Bayern po mendon që tani për afrimet e mundshme. Estevao, talenti 17 vjeccar i Palmeiras është “piketuar” nga drejtuesit e klubit, si një futbollist mjaft me prespektivë.

Sulmuesi, sipas asaj që raportohet nga shtypi gjerman, është një nga objektivat e bavarezëve për seksionin e transferimeve, edhe pse ardhja e tij në Evropë nuk mund të kryhet para vitit 2025, kur ai të mbush moshën madhore.

Për të marrë OK nga Palmeiras, klubi që zotëron kontratën e tij, dhe për të mposhtur konkurrencën nga Chelsea, Bayern është gati të investojë 30 milionë euro. Estevao, ose ndryshe Messinho ka realizuar 1 gol në 5 ndeshje.

Related posts

Spalletti “ngre në qiell” Icardin: Por, duhej NUK KËNAQET me skuadrën, duhet të kishim…

Isa.Autor

Përdorimi i sistemit VAR përplas UEFA-n dhe FIFA-n

Sadik.Autor

U AFRUA NË VERË/ Konkurrencë e madhe në repartin e sulmit, lojtari “divorc” total me Vllazninë

Delo.autor

Leave a Comment