Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

ITALIANËT I SHOHIN SI RIVALË/ Por ja çfarë thotë Berisha për Strakoshën

Në ndeshjen mes Lazio-s dhe Spal-it do të jenë përballë njëri-tjetrit dhe dy portierët e kombëtares, Etrit Berisha dhe Thomas Strakosha.

Në mediat italiane, kjo ndeshje u pa si një rivalitet midis dy gardianëve kuqezi, pasi dyshja ka qenë gjithmonë në konkurrencë si tek kombëtarja ashtu dhe tek Lazio dikur.

Por Berisha këtë duel nuk e sheh si rivalitet, gardiani i portës së Spal shprehu vlerësimet maksimale për portierin e Lazios.  “Thomas është e ardhmja. Unë atë e konsideroj si vëlla të vogël”.

Related posts

LIVE/ Champions: Mbyllet ndeshja Barcelona-Juventus. Rezultati 0-3

Delo.autor

E BUJSHME/ Junajtid i ofron Zidanit stolin, “djajtë” përdorin 2 yjet e skuadrës për të bindur francezin

Delo.autor

PARALAJMËRON RIVALËT E “EURO 2020″/ Trajneri Mancini: Kjo Itali luan futboll dhe jo kundërsulm

Delo.autor

Leave a Comment