Futboll Premier League Sport

“KA PASUR SHUMË GËNJESHTRA”/ Nabil Fekir akuza ndaj Liverpool: Ata na lënduan, u justifikuan me…

Nabil Fekir ishte një nga lojtarët më të kërkuar te Liverpuli dhe marrëveshja për transferimin e mesfushorit në Premier Ligë dukej shumë afër, por pas disa diskutimeve ajo dështoi.

Sipas disa lajmeve shkak për dështimin e transferimit të Fekir në “Anfield”, u bë një dëmtim që mesfushori kishte.

Por, kjo nuk është aspak e vërtetë, pasi sipas një deklarate nga vetë lojtari, diçka e tillë nuk ekzistonte: “Ka pasur shumë gënjeshtra dhe unë nuk kam qenë aspak i kënaqur me ato, të cilat kanë prekur edhe familjen time. Ata na lënduan, nuk kishte një dëmtim, por më e keqja është se njerëzit mendojnë se shkak që transferimi im te Liverpuli dështoi për shkak të familjes. Unë zhvillova vizitat mjekësore te Liverpuli dhe më pas ata vendosën të mos më transferojnë. Ata u justifikuan me pretekstin që kisha një dëmtim në gjurin tim, por ishte gjithçka e rremë, pasi gjuri im është në mënyrë perfekte.”, theksoi 26-vjeçari.

Tashmë Fekir ka kaluar në La Liga, teksa është bashkuar me Real Betisin, ku shpreson të tregojë një formë të mirë dhe të ndihmojë skuadrën të arrijë objektivat sezonalë.

Related posts

INTER “ZEMËRLUAN”/ 13 pikë në 15 minutat e fundit

Isa.Autor

EKSKLUZIVE/ Artur MAGANI: Feronikeli për titull. BABI është miku dhe “armiku” më i madh

Isa.Autor

LIVE/ Dëmtim serioz për Ardit Hilën: Mesfushori largohet nga stadiumi me ambulancë (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment