Futboll La Liga Sport

HABIT TË GJITHË TIFOZËT MADRILEN/ Flet Florentino Perez: Barcelona është ekipi më i mirë në…

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ka habitur të gjithë tifozët madrilen kur ka thënë se Barcelona është ekipi më i mirë në Spanjë.

Këtë deklaratë, numri një i Realit e ka bërë për ekipin e femrave që u mposht 9-1 nga katalanasit.

Madrilenët kanë formuar këtë sezon ekipin e femrave, pasi kanë blerë CD Tacón, por ende janë shumë larg nivelit të emrit të madh të Realit.

“Nëse partnerët janë dakord ne do të vazhdojmë të ndërtojmë ekipin e femrave, pasi ka pasur shumë kërkesa. Humbja e thellë me Barcelonën? Të mos harrojmë se po luanim me ekipin më të mirë në Spanjë dhe ne jemi një skuadër e ndërtuar rishtas”, – tha Perez.

Related posts

E BUJSHME NË FRANCË/ Dy rivalë të përjetshëm Arsene Wenger dhe Mourinho në një ekip

Delo.autor

PLAS XHELOZIA TEK BARCELONA/ Carles Alena i befason të gjithë: Ia dhanë numrin De Jong pa më treguar…

Delo.autor

Rezultatet katastrofike, kokëfortësia e Zidane ka penalizuar Real Madridin

Q.Autor

Leave a Comment